Nowy numer 3/2021 Archiwum

TVP3 Regionalna po nowemu

W drugiej połowie bieżącego roku ruszyć ma informacyjny kanał telewizji publicznej, czyli TVP Info.

Będzie to z pewnością poważna konkurencja dla TVN 24, jedynego dotychczas w Polsce kanału o takim charakterze. TVP Info będzie dysponowała poważnymi atutami w walce o widza, bo powstanie z przekształcenia dotychczasowej TVP3 Regionalnej, a więc będzie mogła wykorzystać sieć jej ośrodków i korespondentów. Zapowiada się ostra rywalizacja, do której TVN24 z pewnością się odpowiednio przygotowuje.

Logo TVP3 Regionalnej za kilka miesięcy zniknie z ekranów, ale już od Nowego Roku w nowej ramówce stacji zachodzą spore zmiany. Nie tylko w czołówkach serwisów „Kuriera”, „Pogody”, ekonomicznych i kulturalnych, które zmienią kolorystykę. Zamiast zieleni będzie dominować czerwień i czerń. Przede wszystkim zobaczymy znacznie więcej niż dotychczas serwisów informacyjnych. W „Poranku Kuriera”, emitowanym od 6.00 do 9.30, serwisy pojawiać się będą co 15 minut, a w ciągu dnia od 10.00 co 30 minut. Zwiększy się ilość programów o tematyce ekonomicznej. „Kurier biznes” zamiast dwóch wydań będzie miał 7–8, trwających 3–4 minuty. W programie znajdą się m.in., dzięki współpracy z oddziałami TVP, informacje dotyczące sytuacji ekonomicznej przedsiębiorstw w całej Polsce. Nadawany od poniedziałku do piątku program „Plus Minus” będzie miał dwie odsłony, o 17.00 i o 22.15.

Nowością w ramówce będą serwisy kulturalne, przygotowywane przez TVP Kultura, emitowane przez cały tydzień co godzinę. Znajdą się w nich aktualne informacje dotyczące najciekawszych imprez kulturalnych, w tym koncertów i wystaw. Również co godzinę nadawane będą przygotowywane przez TVP Sport serwisy sportowe. Wieczorne podsumowanie najważniejszych wydarzeń sportowych rozpocznie się o 22.45, a w niedzielę o tej porze kibice obejrzą „Sportową Niedzielę”.

Programy dla mniejszości narodowych – m.in. ukraińskiej, białoruskiej, niemieckiej i litewskiej – będą emitowane w soboty o 7.00. W tym paśmie znajdą się więc: „Rozmówki wschodniograniczne”, „Kowalski i Schmidt”, „Etniczne klimaty” i „Telenowyny”. Nadawane w weekend programy będą miały lżejszy, bardziej rozrywkowy charakter. Pojawi się więcej magazynów dla kobiet. Na niedzielę TVP3 Regionalna zapowiada emisję cyklu „Półkowniki”, w którym zobaczymy opatrzone komentarzem filmy, głównie dokumentalne, z różnych względów dotychczas nieemitowane w telewizji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Dziennikarz działu „Kultura”

W latach 1991 – 2004 prezes Śląskiego Towarzystwa Filmowego, współorganizator wielu przeglądów i imprez filmowych, współautor bestsellerowej Światowej Encyklopedii Filmu Religijnego wydanej przez wydawnictwo Biały Kruk. Jego obszar specjalizacji to film, szeroko pojęta kultura, historia, tematyka społeczno-polityczna.

Kontakt:
edward.kabiesz@gosc.pl
Więcej artykułów Edwarda Kabiesza

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zobacz także