Nowy numer 09/2024 Archiwum

Historia i sport

Szesnastego listopada ruszył nowy kanał tematyczny TVN, skierowany do miłośników tematyki historycznej.

Discovery Historia będzie nadawał 24 godziny na dobę, jak na razie wyłącznie dla abonentów platformy cyfrowej „n”, co oznacza, że liczba jego odbiorców będzie ograniczona. Na antenie Discovery Historia prócz programów zagranicznych znajdą się cztery polskie produkcje. TVN wyprzedziła w ten sposób telewizję publiczną, która oficjalnie zainaugurowała działalność swojego kanału TVP Historia 11 listopada, jednak faktycznie rozpocznie on emisję dopiero na przełomie roku.

18 listopada rozpoczął działalność kanał TVP Sport, który emituje swoje programy codziennie od 9.00 do 24.00. Oferta TVP Sport to przede wszystkim transmisje z najważniejszych światowych i krajowych wydarzeń sportowych, które stanowić będą około 65 procent czasu emisji. Ramówkę wypełnią także polskie rozgrywki ligowe oraz zawody krajowe i międzynarodowe z udziałem Polaków.

TVP prowadzi negocjacje z platformami cyfrowymi, operatorami DSL i operatorami kablowymi w sprawie rozpowszechniania programu. TVP szacuje, że do końca roku kanał może być dostępny dla ok. 600 tys. abonentów sieci kablowych, a w ciągu roku od uruchomienia – we wszystkich dużych sieciach kablowych.

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy