Nowy numer 42/2020 Archiwum

Polecamy w TV

Matka Teresa, Matka Biednych, Czwartek 15 czerwca, TVP2 9.55 * Święty Jan Bosco , Czwartek 15 czerwca, TVP1 11.35, cz.1, 13.40, cz.2

Matka Teresa, Matka Biednych
Czwartek 15 czerwca
TVP2 9.55

W filmie dokumentalnym zrealizowanym dla BBC „Coś pięknego dla Boga” Matka Teresa opowiadała o tym, jak można i należy pomagać innym ludziom w dramatycznych momentach ich życia – w obliczu nędzy, upodlenia, choroby, zbliżającej się śmierci. Natomiast w nakręconym w ubiegłym roku włoskim dokumencie „Matka Teresa, Matka Biednych” o bohaterce filmu mówią wszyscy ci, którzy ją znali, kochali i szanowali: siostry zakonne m.in. ze zgromadzenia sióstr loretanek, wolontariusze, jej lekarz osobisty – dr Vincenzo Giulio Bilotta, dziennikarze i misjonarze. Zapamiętali ją jako uosobienie ciepła i dobroci. Z pokorą i największym poświęceniem wypełniała swoją misję, ofiarnie niosła pomoc najbar- dziej potrzebującym, ubogim, chorym i odrzuconym.

Święty Jan Bosco
Czwartek 15 czerwca
TVP1 11.35, cz.1, 13.40, cz.2

Dwuczęściowa opowieść o życiu św. Jana Bosco, kanonizowanego w 1934 r., założyciela zakonu salezjanów. Film ma formę obszernej retrospekcji: rozpoczyna się w styczniu 1888 r., gdy leżący na łożu śmierci duchowny, trawiony gorączką, wspomina swoje pracowite i wypełnione troską o innych życie. Pierwsza część filmu przedstawia lata młodości przyszłego świętego oraz jego pierwsze przedsięwzięcia na polu działalności wśród najbiedniejszych i najbardziej skrzywdzonych przez los.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama