Polecamy w TV

Matka Teresa, Matka Biednych, Czwartek 15 czerwca, TVP2 9.55 * Święty Jan Bosco , Czwartek 15 czerwca, TVP1 11.35, cz.1, 13.40, cz.2

Matka Teresa, Matka Biednych
Czwartek 15 czerwca
TVP2 9.55

W filmie dokumentalnym zrealizowanym dla BBC „Coś pięknego dla Boga” Matka Teresa opowiadała o tym, jak można i należy pomagać innym ludziom w dramatycznych momentach ich życia – w obliczu nędzy, upodlenia, choroby, zbliżającej się śmierci. Natomiast w nakręconym w ubiegłym roku włoskim dokumencie „Matka Teresa, Matka Biednych” o bohaterce filmu mówią wszyscy ci, którzy ją znali, kochali i szanowali: siostry zakonne m.in. ze zgromadzenia sióstr loretanek, wolontariusze, jej lekarz osobisty – dr Vincenzo Giulio Bilotta, dziennikarze i misjonarze. Zapamiętali ją jako uosobienie ciepła i dobroci. Z pokorą i największym poświęceniem wypełniała swoją misję, ofiarnie niosła pomoc najbar- dziej potrzebującym, ubogim, chorym i odrzuconym.

Święty Jan Bosco
Czwartek 15 czerwca
TVP1 11.35, cz.1, 13.40, cz.2

Dwuczęściowa opowieść o życiu św. Jana Bosco, kanonizowanego w 1934 r., założyciela zakonu salezjanów. Film ma formę obszernej retrospekcji: rozpoczyna się w styczniu 1888 r., gdy leżący na łożu śmierci duchowny, trawiony gorączką, wspomina swoje pracowite i wypełnione troską o innych życie. Pierwsza część filmu przedstawia lata młodości przyszłego świętego oraz jego pierwsze przedsięwzięcia na polu działalności wśród najbiedniejszych i najbardziej skrzywdzonych przez los.

Dziękujemy, że z nami jesteś

To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.

W subskrypcji otrzymujesz

 • Nieograniczony dostęp do:
  • wszystkich wydań on-line tygodnika „Gość Niedzielny”
  • wszystkich wydań on-line on-line magazynu „Gość Extra”
  • wszystkich wydań on-line magazynu „Historia Kościoła”
  • wszystkich wydań on-line miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”
  • wszystkich płatnych treści publikowanych w portalu gosc.pl.
 • brak reklam na stronach;
 • Niespodzianki od redakcji.
Masz subskrypcję?
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..