Nowy numer 48/2020 Archiwum

Polecamy w TV

Hiroszima – czas apokalipsy, Niedziela, 7 sierpnia, TVP 2 22.50 * Żebro Adama , Poniedziałek 8 sierpnia, Telewizja Puls 22.30

Hiroszima – czas apokalipsy
Niedziela, 7 sierpnia
TVP 2 22.50

Pełnometrażowy fabularyzowany dokument wiernie przedstawia tragedię Hiroszimy. Niszczący cios miasto przyjęło w trzy tygodnie po pierwszym nuklearnym teście przeprowadzonym w tajnym ośrodku badawczym w Los Alamos. Sukces próby zadecydował o szybkim użyciu bomby atomowej przeciwko nadal walczącym i zadającym Amerykanom ciężkie straty wojskom cesarskim. Ciężkie – ale będące tylko zapowiedzią piekła szykowanego siłom inwazyjnym aliantów na Wyspach Japońskich. Dlatego Waszyngton zdecydował się na użycie nowej, nieznanej przeciwnikowi broni o porażającej mocy działania. Sceny jądrowej eksplozji ekipa kręciła w polskim Lubsku.

Żebro Adama
Poniedziałek 8 sierpnia
Telewizja Puls 22.30

Gościem Moniki Białek będzie piosenkarka i wokalistka jazzowa – Ewa Bem. Z pewnością należy do tych osób, do których bez skrępowania możemy podejść na ulicy. Być może dlatego, że dużo o niej wiemy, być może dlatego, że niejednokrotnie przyznaje się do swoich słabości, problemów, złych decyzji. Być może podczas dzisiejszej rozmowy dowiemy się, jaki ma w tym cel. Dowiemy się również: czy zupełnie świadomie zdradziła jazz?, co musiała poświęcić, aby nadal funkcjonować w tej branży?, czy to prawda, że to ona rządzi w domu?, czy jej dusza czasem choruje? Jak dba o to, aby nie stracić właściwej hierarchii wartości w tym pośpiechu i w tym świecie?

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama