Nowy numer 24/2018 Archiwum

Z Tobą

Łódzki Saruel już na dobre zaistniał na rynku muzyki tworzonej przez chrześcijan. Ten zespół to wielki tygiel stylów, charyzmatów i pomysłów na to, jak dotrzeć do młodych z Ewangelią.

Łódzki Saruel już na dobre zaistniał na rynku muzyki tworzonej przez chrześcijan. Ten zespół to wielki tygiel stylów, charyzmatów i pomysłów na to, jak dotrzeć do młodych z Ewangelią. „Naszym głównym celem było i jest głoszenie Dobrej Nowiny o miłości Bożej i nadziei, jaką przynosi Jezus Chrystus” – zapewnia opiekun zespołu, salezjanin ks. Cezariusz Cieszyński.

Grupa ma na swoim koncie już kilka programów: „Przyjdź” (1998), „Pieśni naszych Ojców” (2001) i „Miriam” (2003). Właśnie ukazała się najdojrzalsza i najbardziej porywająca płyta zespołuZ Tobą. Stylistyka muzyczna albumu jest bardzo różnorodna: od rocka, przez pop, jazz, muzykę medytacyjną po radosne pieśni wielbienia, znane na Zachodzie jako Praise Worship. Na płycie usłyszymy 14 piosenek, z których większość świetnie sprawdziła się już na licznych koncertach grupy. Poza stałym składem zespołu w nagraniach udział wzięło wielu zaproszonych gości.

Oprócz laureatki popularnej telewizyjnej „Szansy na sukces” Violi Brzezińskiej i Adama Rymarza zaśpiewali i zagrali m.in.: Magda Anioł, Magda Ptaszyńska, Mate.O, Adam Krylik z Chili My, Tomek Kamiński, Marcin Pospieszalski, Sebastian Urban, Michał Kulenty, Krzysztof Herdzin, Adam Szewczyk i jazzman Cezary Paciorek.

Płytę znajdziesz w sklepie internetowym: www.paganini.com.pl

« 1 »
oceń artykuł

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji