Nowy numer 48/2020 Archiwum

Z Tobą

Łódzki Saruel już na dobre zaistniał na rynku muzyki tworzonej przez chrześcijan. Ten zespół to wielki tygiel stylów, charyzmatów i pomysłów na to, jak dotrzeć do młodych z Ewangelią.

Łódzki Saruel już na dobre zaistniał na rynku muzyki tworzonej przez chrześcijan. Ten zespół to wielki tygiel stylów, charyzmatów i pomysłów na to, jak dotrzeć do młodych z Ewangelią. „Naszym głównym celem było i jest głoszenie Dobrej Nowiny o miłości Bożej i nadziei, jaką przynosi Jezus Chrystus” – zapewnia opiekun zespołu, salezjanin ks. Cezariusz Cieszyński.

Grupa ma na swoim koncie już kilka programów: „Przyjdź” (1998), „Pieśni naszych Ojców” (2001) i „Miriam” (2003). Właśnie ukazała się najdojrzalsza i najbardziej porywająca płyta zespołuZ Tobą. Stylistyka muzyczna albumu jest bardzo różnorodna: od rocka, przez pop, jazz, muzykę medytacyjną po radosne pieśni wielbienia, znane na Zachodzie jako Praise Worship. Na płycie usłyszymy 14 piosenek, z których większość świetnie sprawdziła się już na licznych koncertach grupy. Poza stałym składem zespołu w nagraniach udział wzięło wielu zaproszonych gości.

Oprócz laureatki popularnej telewizyjnej „Szansy na sukces” Violi Brzezińskiej i Adama Rymarza zaśpiewali i zagrali m.in.: Magda Anioł, Magda Ptaszyńska, Mate.O, Adam Krylik z Chili My, Tomek Kamiński, Marcin Pospieszalski, Sebastian Urban, Michał Kulenty, Krzysztof Herdzin, Adam Szewczyk i jazzman Cezary Paciorek.

Płytę znajdziesz w sklepie internetowym: www.paganini.com.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zobacz także