Nowy numer 3/2021 Archiwum

Święta i grzesznica

Edith Piaf nigdy nie rozstawała się z fotografią Teresy od Dzieciątka Jezus i z jej „Dziejami duszy”. Wielokrotnie odwiedzała Lisieux. Jednocześnie prowadziła rozwiązłe życie, zmieniała partnerów. Szukała prawdziwej miłości.

Na poszukiwanie tego, co je połączyło, wyruszyli Jacqueline Cartier, dziennikarka i pisarka, oraz Hugues Vassal, przyjaciel i akredytowany fotograf Edith Piaf podczas ostatnich sześciu lat jej życia, autorzy książki „Święta i grzesznica”. Z obszernego, świetnie udokumentowanego eseju wyłania się zupełnie nieznane oblicze gwiazdy piosenki.

Sześcioletnia Edith została cudownie uzdrowiona ze ślepoty po pielgrzymce do Lisieux. Na koncerty woziła mały kuferek z relikwiami św. Teresy! Stawiała go pod kurtyną i mówiła: „Tereso, pilnuj mnie, ja dla Ciebie śpiewam!”.

Historia miłości Edith Piaf do św. Teresy od Dzieciątka Jezus zafascynowała ks. Kazimierza Orzechowskiego, znanego z serialu „Złotopolscy”. Stworzony przez niego, pokazany wcześniej w różnych polskich miastach, oryginalny spektakl słowno-muzyczny na temat dwóch słynnych kobiet – wielkiej świętej i wielkiej grzesznicy.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL