Nowy numer 48/2020 Archiwum

Tematów nie zabraknie

- Ostatnie lata Radia Watykańskiego naznaczone są wykorzystaniem szans, jakie daje rozwój technologiczny, oraz obowiązkiem większego wysiłku na rzecz społeczeństw i Kościołów lokalnych w Afryce i Azji.

Sekcja Polska narzuca rytm wykorzystaniu możliwości technologicznych. Strona internetowa jest ważnym źródłem informacji, a polskie programy można znaleźć w podkaście. Najbliższy rok upłynie pod znakiem Afryki i Azji, a 2010 będzie towarzyszeniem „misji kontynentalnej” w całej Ameryce Łacińskiej.

Nie zabraknie też tematów związanych z problematyką przemian religijnych w Europie Centralnej, chaosu kulturowego i społecznych waśni w krajach, które dopiero od 1989 r. cieszą się wolnością, ale i mają trudności w jej dojrzałym zagospodarowaniu.

Mam nadzieję, że Sekcja Polska w tym procesie od-najdzie swoje twórcze miejsce i wspomoże inne redakcje rozgłośni papieskiej, a poprzez nie także Kościoły partykularne naszej części Europy w znalezieniu form dojrzalszego przeżywania wiary i kształtowania chrześcijańskiej specyfiki społecznego życia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama