Nowy numer 47/2020 Archiwum

Proces w internecie

Ponad 26 tys. osób ze 108 krajów wchodzi w ciągu tygodnia na oficjalną stronę procesu beatyfikacyjnego sługi Bożego Karola Wojtyły.

Są na niej dane na temat pontyfikatu i informacje o przebiegu procesu. Znaleźć tam można również świadectwa o otrzymanych za pośrednictwem Jana Pawła II łaskach czy modlitwę w różnych językach o jego szybką beatyfikację. Na stronie działa forum modlitewne.

www.Beatyfikacja JanaPawlaII.org
„Ten proces polecam waszym modlitwom” – te słowa Benedykta XVI, wypowiedziane podczas audiencji 6 lipca, otwierają oficjalną witrynę procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego Jana Pawła II. Nad przesuwającym się w różnych językach napisem umieszczono zdjęcia Karola Wojtyły od pierwszych do ostatnich lat życia. Portal podzielony jest tematycznie i językowo.

Główne, wciąż aktualizowane działy to: Jan Paweł II, forum, świadectwa, prośba o finansowe wsparcie procesu, statystyki wejść na stronę, proces beatyfikacyjny, edykt, postulator, sesja otwierająca proces, modlitwa o beatyfikację.

Portal opracowywany jest głównie po włosku, ale większość informacji znaleźć można po angielsku, hiszpańsku i po polsku. Doskonałym źródłem wiadomości może stać się Kalendarium Pontyfikatu Jana Pawła II czy przejrzyście opracowane statystyki jego pielgrzymek oraz wizyt w różnych instytucjach kościelnych i państwowych. Specjalny link odsyła do adresu Postulazione.GiovanniPaoloII@VicariatusUrbis.org, na który można przesyłać świadectwa o łaskach doznanych za przyczyną Jana Pawła II. Najwięcej napływa ich z Włoch, Polski oraz krajów hiszpańskojęzycznych.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama