Nowy numer 28/2018 Archiwum

Moratorium przeciw aborcji

Stolica Apostolska popiera propozycję wprowadzenia przez ONZ moratorium na wykonywanie aborcji.

W imieniu papieża kard. Alfonso López Trujillo, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Rodziny, będzie przekonywał ludzi dobrej woli do tej idei. Podczas podróży do różnych krajów świata będzie się starał przybliżyć głowom państw, politykom i instytucjom kulturalnym nauczanie katolickie w kwestii obrony życia i zyskać ich poparcie dla tej idei. Pierwszym krajem, który w tym celu odwiedzi, będzie Dominikana.

Zabijanie poczętych dzieci jest tu zabronione prawem, jednak istnieją nieustanne naciski na zmianę broniących życia przepisów. Pomysł, by ONZ wprowadziła moratorium na wykonywanie aborcji, pojawił się we Włoszech. Nawiązuje on do przyjętego przez ONZ w połowie grudnia 2007 r. (także na wniosek Włoch) moratorium na wykonywanie kary śmierci. Propozycje szybko poparł kard. Camillo Ruini.

Za przyjęciem moratorium opowiedział się także przewodniczący Konferencji Episkopatu Włoch kard. Angelo Bagnasco. W wywiadzie dla dziennika „Corriere della Sera” powiedział, że ta „inicjatywa stanowi mocne przypomnienie państwom o sprawie ochrony i wspierania życia ludzkiego”.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama