Nowy numer 48/2020 Archiwum

Ojciec Święty powiedział

Zbliża się XX Światowy Dzień Młodzieży, który odbędzie się w Kolonii i w którym, jeśli Bóg pozwoli, ja także wezmę udział od czwartku 18 do niedzieli 21 sierpnia.

Ze wszystkich stron Europy i świata w najbliższych dniach wyruszą w podróż do Niemiec grupy chłopców i dziewcząt, za przykładem Trzech Króli, jak podpowiada temat [tego spotkania]: „Przybyliśmy oddać Mu pokłon” (Mt 2,2).

Chciałbym zaprosić młodych wierzących z całego świata, także tych, którzy nie będą mogli wziąć udziału w tak niezwykłym wydarzeniu kościelnym, do zjednoczenia się we wspólnej pielgrzymce duchowej do źródeł naszej wiary.

Według szczęśliwej intuicji umiłowanego papieża Jana Pawła II, Światowy Dzień Młodzieży stanowi uprzywilejowane spotkanie z Chrystusem, z pogłębioną świadomością, że tylko On nadaje ludziom pełnię życia, radości i miłości.

Każdy chrześcijanin jest powołany do nawiązania głębokiej komunii z Panem ukrzyżowanym i zmartwychwstałym, do wielbienia Go modlitwą, rozważaniami, a zwłaszcza pobożnym udziałem w Eucharystii, przynajmniej w niedzielę.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama