Nowy numer 48/2020 Archiwum

Wypoczynek w Dolinie Aosty

Les Combes. Przebywający od 11 lipca na wypoczynku w Dolinie Aosty Benedykt XVI był już na krótkiej wycieczce nie opodal domu, w którym obecnie mieszka, w Les Combes u stóp Mont Blanc. Papież udał się samochodem na wysokość 1644 metrów i w czasie ponadgodzinnego spaceru podziwiał najwyższy szczyt Europy.

Radio Watykańskie podało, że w najbliższych dniach Benedykt XVI odwiedzi znajdujące się na terenie gminy Introd muzeum Jana Pawła II. Placówka, która powstała w 1996 roku, czynna jest w okresie letnim. Zgromadzono tam pamiątki związane z dziesięcioma pobytami polskiego Papieża w Les Combes, głównie zdjęcia, a także teksty wszystkich przemówień, jakie tam wygłosił.

Kardynał Tarcisio Bertone, który odwiedził Ojca Świętego, zdementował pogłoski, jakoby pisał on swoją pierwszą encyklikę. Według arcybiskupa Genui, Benedykt XVI pracuje obecnie nad nową książką. Papież wstaje wcześnie rano, o 7.30 odprawia Mszę św., po czym przystępuje do pracy. Powraca do niej także po obiedzie. Od godz. 17 wypoczywa. Do górskiego domku w Les Combes władze gminne dostarczyły fortepian, na którym Benedykt XVI z zamiłowaniem grywa, głównie utwory Mozarta.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama