Nowy numer 47/2020 Archiwum

Krótko

* Śmierć przerwała Janowi Pawłowi II pracę nad nową encykliką, tym razem na temat miłosierdzia jako odpowiedzi na zjawisko globalizacji – twierdzi bp Marcelo Sánchez Sorondo, kanclerz Papieskiej Akademii Nauk.

* Niezwykły, wielki papież, jakim był Jan Paweł II, zostawił trwały ślad w religijnej, moralnej i społecznej historii całego świata. Podkreślił to ambasador San Marino przy Stolicy Stolicy Apostolskiej Giovanni Galassi, który jako dziekan korpusu dyplomatycznego złożył kolegium kardynalskiemu kondolencje.

* O uznanie Jana Pawła II za świętego zaapelował kard. Pierre Nasrallah Sfeir, maronicki patriarcha Antiochii. 14 kwietnia odprawił w Bazylice św. Piotra kolejną Mszę św. za duszę zmarłego Papieża. W liturgii wzięli udział przedstawiciele Kościołów Wschodnich pozostających w jedności z Rzymem.

* Maronicki patriarcha Antiochii w Bejrucie przypomniał w kazaniu o „śmiałych wystąpieniach Papieża na rzecz pokoju w Zatoce Perskiej i w Iraku”.

* Blisko siedem milionów euro przeznaczył Jan Paweł II w 2004 r. na działalność charytatywną. Środkami tymi dysponowała Papieska Rada „Cor Unum” oraz działające w jej strukturach fundacje na rzecz Sahelu i „Populorum progressio”. W 2004 r. najwięcej pieniędzy przeznaczono na pomoc ofiarom tsunami w południowo-wschodniej Azji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama