Nowy numer 49/2020 Archiwum

"Papiestwo jest krzyżem"

WATYKAN. Słowa Jezusa: „Jeżeli ziarno pszenicy wpadłszy w ziemię nie obumrze, zostanie tylko samo, ale jeżeli obumrze, przynosi plon obfity” są myślą przewodnią rozważań tegorocznej Drogi Krzyżowej w rzymskim Koloseum, które na życzenie Papieża napisał kard. Joseph Ratzinger.

W wywiadzie dla włoskiej telewizji publicznej prefekt Kongregacji Nauki Wiary powiedział, że będzie to „Droga Krzyżowa eucharystyczna”. Mówiąc o Janie Pawle II i jego stanie zdrowia, niemiecki kardynał podkreślił, że Papież niemal z definicji jest „znakiem, któremu sprzeciwiać się będą”, ponieważ głosi orędzie, które „nie podoba się wielu, stoi w sprzeczności z wieloma naszymi ideami”.

„W ten sposób papiestwo jest krzyżem. Tym bardziej jeżeli do krzyża dochodzi jeszcze cierpienie ciała” – wyjaśnił kard. Ratzinger. Jak zaznaczył, Ojciec Świę-ty „niewątpliwie zdecydowany jest przyjąć wszystko, co Pan przygotował dla niego i pełnić swoją papieską misję w cierpieniu, ponieważ cierpienie jest orędziem uczestnictwa w cierpieniach Chrystusa”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama