Nowy numer 47/2020 Archiwum

GN Tarnów - poleca

Przepraw się i pomóż nam!

Pod koniec 2004 roku Ksiądz Biskup po raz drugi odwiedził Amerykę Południową. Wcześniejsze większe podróże to Ameryka Północna: udział w Światowych Dniach Młodzieży w Toronto, spotkania z amerykańską Polonią i Kazachstan: pielgrzyma po miejscach martyrologii narodu polskiego. Czym powodowana jest ta pozatarnowska aktywność Tarnowskiego Biskupa?

Ksiądz Biskup Wiktor Skworc: - Biskup diecezjalny, troszcząc się o sprawy powierzonego mu Kościoła lokalnego, nie może zapominać, iż Kościół jest powszechny. Powszechność Kościoła wymaga, by interesować się także sprawami duszpasterskimi, które dzieją się poza granicami diecezji. Sprawowane przeze mnie funkcje przewodniczącego Komisji Misyjnej i Rady Ekonomicznej KEP oraz fakt, iż diecezja tarnowska ma największą liczbę misjonarzy i misjonarek, stanowią szczególny tytuł, by często wyruszać w drogę.

Misjonarze pracujący na pierwszym froncie ewangelizacji są bardzo wyczuleni na pamięć o nich. Chodzi również o to, by osobiście zobaczyć w jakich warunkach żyją, jak układają się ich wzajemne relacje, kontakty z ludźmi, miejscowymi Kościołami i ich pasterzami. Byłoby nieporozumieniem ustalanie strategii misyjnych poczynań zza biurka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama