Nowy numer 49/2023 Archiwum

Czy Messi dotrzyma dawnej obietnicy i odwiedzi maryjne sanktuarium?

W 2018 r. podczas rozmowy w Moskwie argentyński dziennikarz zaproponował Lionelowi Messiemu, by poszedł pieszo do jednego z dwóch argentyńskich sanktuariów maryjnych. Znakomity piłkarz potwierdził, że to zrobi. Dziennikarze przypomnieli sobie o tej obietnicy po tym, jak drużyna Argentyny zdobyło mistrzostwo świata.

CNA przypomina, że do wspomnianej rozmowy z dziennikarzem Martínem Arévalo doszło podczas rosyjskiego mundialu w 2018 r. Żurnalista zaproponował Messiemu, by odwiedził pieszo narodowe sanktuarium maryjne w Lujan albo nowe sanktuarium Matki Bożej Różańcowej z San Nicolás. Jego powstanie wiąże się z objawieniami, które od 1983 r. otrzymywała Gladys Quiroga de Motta. W 2016 roku Kościół zatwierdził te objawienia. I właśnie drugie z tych miejsc wybrał w wywiadzie Lionel Messi. Sanktuarium to znajduje się niespełna 40 km od jego domu w miejscowości Arroyo Seco.

Lionel Messi wielokrotnie podkreślał, że jest wdzięczny Bogu za piłkarski talent i sportowe osiągnięcia. Uczynił to także po zwycięstwo Argentyny nad Francją w niedawnym finale mundialu.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama