Telewizja Polska pokaże serial "The Chosen"

Pierwszy sezon oglądanego przez miliony widzów serialu "The Chosen" w wersji z lektorem zobaczyć będzie można już od 27 grudnia na antenie TVP 1.

Serial Dallasa Jenkinsa jest najgłośniejszym filmowym przedsięwzięciem zrealizowanym na podstawie Ewangelii w ostatnich latach.  Pomysł  zrodził się w 2017 roku.

Akcja pierwszego sezonu toczy się w Kafarnaum leżącym nad Jeziorem Genzareth na północy Izraela. Znaczna część zdjęć powstała w Capernaum Village (Kafarnaum) będącej repliką autentycznej wioski z pierwszej połowy I w., gdzie stoją kamienny domy i inne budowle z tego okresu.

„The Chosen” w zasadniczy sposób różni się od dotychczasowych filmów i miniseriali poświęconych życiu Chrystusa. Przedstawia Jezusa z perspektywy bliskich mu osób, zarówno apostołów, jak i wielu innych bohaterów znanych z kart Nowego Testamentu. Nie oznacza to, że nie spotkamy tu postaci fikcyjnych, ale są to bohaterowie drugoplanowi, którzy pozostają w relacjach z tymi realnie istniejącymi.

Zobacz też:


Forma serialu przypomina konstrukcyjnie telenowelę, można ją właściwie nazwać biblijną telenowelą. Chodzi wyłącznie o formę narracji. Była to odważna decyzja, bo chociaż filmowych ekranizacji Biblii powstało i powstaje wiele, to są to produkcje najczęściej realizowane schematycznie, a obrana przez twórców formuła stawia bohaterów bliżej widza.

Od 27 listopada pierwsze trzy odcinki serialu wyświetlane były również w wybranych kinach, nadal istnieje możliwość zorganizowania seansów dla grup w kinach sieci Helios i Multikino. 

Godziny emisji w TVP1:
🔹27.12, g. 8:30 - odc. 1 “Wezwałem cię po imieniu” 
🔹28.12, g. 8:30 - odc. 2 “Szabat” 
🔹29.12, g. 8:30 - odc. 3 “Jezus kocha dzieci” 
🔹30.12, g. 8:30 - odc. 4 “Zbuduję na skale” 
🔹2.01, g. 8:30 - odc. 5 “Prezent ślubny” 
🔹3.01, g. 8:30 - odc. 6 “Nieopisane współczucie” 
🔹4.01, g. 8:30 - odc. 7 “Zaproszenia” 
🔹5.01, g. 8:30 - odc. 8 “Ja Nim jestem”

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

EK/AH/materiały prasowe