Nowy numer 47/2020 Archiwum

"Jeśli ktoś chce być pierwszym, niech będzie ostatnim ze wszystkich"

Bóg jest tajemniczy. Z jakichś niejasnych powodów nie chce, by inni wiedzieli… Daje też obietnicę – trudną i niezrozumiałą. I uczniowie się głowią, kombinują, próbują odnaleźć się w sytuacji.

My też zachowujemy się w ten sposób wobec tajemnic w naszym życiu. Pierwszą reakcją na niewiedzę, gdy dzieje się coś, czego nie rozumiemy, jest przede wszystkim staranie, by jakoś ogarnąć sytuację, złapać grunt pod nogami, zapewnić sobie miejsce.

A Jezus uwalnia od tego stresu. Choć wydaje się, że recepta brzmi jak paradoks: pierwszy niech będzie ostatnim. Zatem zgodzić się nie wyznaczać sobie samemu miejsca? Ustawić się na końcu kolejki, na przekór sobie i potrzebie kontroli nad własnym życiem? Ryzykowne…

Ale Nauczyciel pokazuje prostą drogę. Przyjąć wszystko, tak jak przyjmuje dziecko: z radością i zaskoczeniem, które są większe od lęku o przyszłość. Tym samym przyjmujemy Jego samego, a to oznacza, że cokolwiek się stanie – wszystko będzie dobrze. Zawsze jesteśmy bezpieczni, bo naszym miejscem jest On sam.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama