Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Psalm 147. On leczy złamanych na duchu

Rozważamy słowa z psalmów z kolejnych dni Adwentu. Sobota, Psalm 147.

W tym psalmie chyba najbardziej porusza mnie fragment: „On leczy złamanych na duchu i przewiązuje ich rany. On liczy wszystkie gwiazdy i każdej imię nadaje.”. To fascynujące. Bóg troszczy się nie tylko o tych, którzy cierpią fizycznie, ale też o tych, którzy cierpią na duchu, którzy są złamani, czasem pozbawieni nadziei. Przewiązuje ich rany. Te, których nie dostrzegamy gołym okiem.

Od prawie roku za naszą granicą trwa wojna. W moim domu schronienie znalazła ukraińska rodzina. Widziałam wielokrotnie czerwone oczy dziewczyn od łez. Ale wiem, że Bóg w tych wszystkich trudnych momentach jest z nimi i przytula je bardzo mocno. Wiem, że nie zostawia ich samych z trudnościami i ufam, że pewnego dnia one także dostrzegą to w pełni. I będą w stanie powiedzieć: „Szczęśliwi wszyscy, co ufają Panu.”

Dzisiejszy psalm mocno podkreśla, że człowiek jest dla Boga niezwykle ważny. Skoro Stwórca liczy wszystkie gwiazdy i każdej nadaje imię, to o ileż ważniejszy jest dla Niego człowiek. Bóg od samego początku chce go ratować, opatrywać. Szczególnie po tym, jak człowiek zgrzeszył. Od tego momentu rozpoczyna się Boża misja ratunkowa. Bóg posyła do ludzi Swojego Syna. „Marana tha, przyjdź Panie Jezu” i opatrz nasze wszystkie rany, te widoczne i te niewidoczne.

Czytaj: PSALM 147


Adwent jest czasem oczekiwania na dni, w których wspominamy Narodzenie Chrystusa, ale przede wszystkim oczekiwania na Jego powtórne przyjście. W tym roku do adwentowej refleksji włączamy psalmy. W cyklu „PS Oczekuj” dziennikarze „Gościa” rozważają słowa kolejnych psalmów z liturgii.

Zobacz poprzednie rozważania: PS Oczekuj

« 1 »
TAGI:

Zobacz także

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL