Nowy numer 41/2019 Archiwum

Modne wzdęcie

Myśl wyrachowana: Ludzie nie mogą iść za tym, co wlecze się za nimi

- - - - - - -

 

 

To jednak kto inny
W Wielki Czwartek dowiedzieliśmy się z telewizji, że Benedykt XVI umył stopy kilku ludzi, ale tych stóp – wzorem poprzednika – nie ucałował. W Wielki Piątek nie spowiadał w Bazylice św. Piotra, a przecież Jan Paweł II zawsze to robił. To kolejne ciosy dla prawdziwie polskiej duszy po tym, jak nowy Papież nie nazwał się Jan Paweł III ani choćby Karol I, a przede wszystkim po tym, że nie został swoim poprzednikiem.

Kto etyką wojuje
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wpadła w sidła własnej „wrażliwości etycznej”. Po ukaraniu pół milionem złotych „Polsatu” za niespecjalnie obraźliwą wypowiedź Kazimiery Szczuki, ma następnych klientów. Pierwszy w kolejce jest Stanisław Michalkiewicz za felieton w Radiu Maryja o „judajczykach”. Biedna Rada chwilowo nie ma szefowej, więc nawet wypowiedzieć się w tej sprawie nie może, ale w końcu pewnie będzie musiała. Najlepiej więc niech od razu nałoży karę ryczałtową na wszystkich nadawców. Będzie za co, bo nieważne, co kto mówi – ważne, kto się obraża.

Poszanowania dla zabijania
Ludzie z „Gazety Wyborczej” przed tygodniem znów mieli powód do radości. Na pierwszej stronie dali wiadomość o tym, że Sąd Najwyższy przyznał prawo do alimentów od gminy dla kobiety, która przed laty „musiała” urodzić dziecko z gwałtu. Mniejsza o pieniądze, ale gazeta nazywa to „kolejnym przełomem” w sprawie uznania w Polsce prawa do odszkodowania za „zmuszenie do urodzenia dziecka”.
„Wyborczej” nie chodzi, oczywiście, o zabijanie dzieci, tylko o wolny wybór kobiety, poszanowanie prawa, godność człowieka. Czyli o zabijanie dzieci.

 

 

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Franciszek Kucharczak

Dziennikarz działu „Kościół”

Teolog i historyk Kościoła, absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, wieloletni redaktor i grafik „Małego Gościa Niedzielnego” (autor m.in. rubryki „Franek fałszerz” i „Mędrzec dyżurny”), obecnie współpracownik tego miesięcznika. Autor „Tabliczki sumienia” – cotygodniowego felietonu publikowanego w „Gościu Niedzielnym”. Autor książki „Tabliczka sumienia”, współautor książki „Bóg lubi tych, którzy walczą ” i książki-wywiadu z Markiem Jurkiem „Dysydent w państwie POPiS”. Zainteresowania: sztuki plastyczne, turystyka (zwłaszcza rowerowa). Motto: „Jestem tendencyjny – popieram Jezusa”.
Jego obszar specjalizacji to kwestie moralne i teologiczne, komentowanie w optyce chrześcijańskiej spraw wzbudzających kontrowersje, zwłaszcza na obszarze państwo-Kościół, wychowanie dzieci i młodzieży, etyka seksualna. Autor nazywa to teologią stosowaną.

Kontakt:
franciszek.kucharczak@gosc.pl
Więcej artykułów Franciszka Kucharczaka

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji