Nowy numer 39/2023 Archiwum

Oliwia walczy o życie

Oliwia urodziła się 30 sierpnia 2006 r. O wadzie serca dowiedzieliśmy się dopiero pod koniec ciąży. Zaraz po porodzie została przewieziona na oddział kardiologii dziecięcej we Wrocławiu, gdzie podłączono jej Prostin.

W Krakowie została poddana pierwszej z trzech operacji ratujących jej życie. Niestety, nasza radość i spokój zostały zmącone. 12 lutego 2007 r. trafiliśmy do szpitala z powodu zapalenia płuc, tam upłynął kolejny miesiąc życia Oliwii.

Powoli zbliżał się termin drugiej operacji. Strach o nasze maleństwo z każdym dniem był większy. 9 maja 2007 zostaliśmy przyjęci do szpitala w Prokocimiu, na kolejny, drugi etap korekcji serca. 30 maja Oliwia przeszła operację metodą Glenna, po której znów pojawiły się pewne powikłania. Oliwia wyszła z tego, ale wszystkie pobyty w szpitalu pozostawiły duży ślad w rozwoju naszego dziecka. Oliwia ma lekkie opóźnienie psychoruchowe, boi się lekarzy, pielęgniarek. Walczymy także z tym, jeździmy do lekarzy, rehabilitantów, logopedów i każdego dnia staramy się o godne i szczęśliwe życie naszej wspaniałej córeczki.

Niedawno zaczęła samodzielnie chodzić, pierwsze kroczki postawiła 5 września 2009, ale nadal troszkę się boi i woli, kiedy ktoś towarzyszy jej w tym chodzeniu. Jest malutka jak na swoje 3 latka i chociaż prawie nic nie mówi, wszystko doskonale rozumie. Mamy nadzieje, że po trzeciej operacji nadgoni szybko rówieśników. Niestety, prof. Edward Malec, który dwa razy podarował naszemu dziecku życie, nie operuje już dzieci w Prokocimiu.

W związku z tym zwracamy się do ludzi dobrej woli o pomoc w sfinansowaniu operacji w Monachium, aby Oliwia dalej mogła cieszyć się życiem. Sami nie jesteśmy w stanie zapłacić za tę operację, ale walczyć o życie i szczęście naszej córeczki będziemy do końca, aż w końcu będzie szczęśliwym, uśmiechniętym i wyleczonym dzieckiem.

Wioleta i Wojciech Lewandowscy
Fundacja na rzecz dzieci z wadami serca Cor Infantis ul. Nałęczowska 24, 20-701 Lublin Wpłat na leczenie Oliwii prosimy dokonywać na rachunek: 86 1600 1101 0003 0502 1175 2150 z dopiskiem „Oliwia Lewandowska”

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast