Nowy numer 48/2023 Archiwum

Solidarni z bp. Skworcem

Jako przedstawiciele parafii katedralnej w Katowicach prosimy o opublikowanie listu, który wystosowaliśmy do ks. bpa Wiktora Skworca w związku publikacją w „Gościu Niedzielnym”:

Czcigodny Księże Biskupie! Parafialna Rada Duszpasterska parafii katedralnej spotkała się 8 listopada na swoim zebraniu. Rozmawialiśmy o Księdzu Biskupie, o artykułach zamieszczonych w „Gościu Niedzielnym” oraz o liście Ekscelencji do wiernych diecezji tarnowskiej.

List ten, dzięki inicjatywie naszego proboszcza, poznali wszyscy uczestnicy Mszy świętych w katedrze w niedzielę 5 listopada. Wszyscy zebrani byli pod wrażeniem odwagi i prostoty, z jakimi Ksiądz Biskup zmierzył się z niełatwymi – przede wszystkim dlatego, że nieznanymi, a więc niezrozumiałymi dla wielu młodszych Polaków – problemami. Nasi parafianie z sympatią obserwują działania Biskupa Tarnowskiego, są tacy, którzy podtrzymują osobisty kontakt z Ekscelencją.

Cieszymy się, że Ksiądz Biskup, który przez wiele lat swojego życia był naszym współparafianinem, jest ceniony, szanowany i kochany przez swoich diecezjan. Chcielibyśmy zapewnić, że również i my darzymy Księdza Biskupa szacunkiem i miłością, zwłaszcza że pamiętamy, ile dobra Ksiądz Biskup uczynił podczas posługi kapłańskiej na śląskiej ziemi.

Modlimy się do Pana Jezusa, by swoich łask nie szczędził, do Ducha Świętego, by wiarę i odwagę krzepił, do Ojca naszego w niebie, by zechciał trud nagrodzić, a do Maryi Matki Bożej, by przez swoje wstawiennictwo wszelkie łaski Księdzu Biskupowi wypraszała.

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy