Nowy numer 44/2020 Archiwum

Symbol pokoju

Gołąb to symbol życia i pokoju. Od godz. 17.15, 28 stycznia br., nie tylko dla katowiczan, ptak ten będzie symbolem wielkiej narodowej tragedii, tragedii spowodowanej przez bezmyślność człowieka. Nie wiem, czy to wina konstruktorów i budowniczych, czy też administratorów, którzy zaniedbali podstawowe środki bezpieczeństwa.

Teraz nie to jest najważniejsze, choć odpowiedzialnych za tę katastrofę musi spotkać sprawiedliwość. Najważniejsze są teraz ofiary, osierocone rodziny. Po raz kolejny cała Polska, wszyscy rodacy solidarnie pospieszyli na pomoc.

Na największe jednak słowa uznania zasłużyli strażacy, policjanci, lekarze, wolontariusze i wszyscy, którzy pomimo przenikliwego mrozu, praktycznie bez odpoczynku przeszukiwali z nadzieją zgliszcza zrujnowanej hali.

Gdyby nie ich sprawna i szybka akcja ratunkowa, ofiar w stalowym grobowcu mogłoby być więcej. Także niedzielne zawody na Wielkiej Krokwi w Zakopanem potwierdziły, jak wielkie są ludzka solidarność i współczucie wobec tej ludzkiej tragedii. Katowice, jesteśmy z Wami!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama