Nowy numer 48/2020 Archiwum

Na ratunek katechetom

Serdeczne słowa podziękowania dla Redakcji „Gościa Niedzielnego” za artykuł Przemysława Kucharczaka „Na ratunek nauczycielom”.

Artykuł ten skłonił mnie, aby jasno i zdecydowanie poruszyć także zagadnienie nauczania religii w naszych szkołach. Warto byłoby może wskazać, jak pomóc nauczycielom religii, zwłaszcza młodym księżom katechetom, siostrom zakonnym, katechetom świeckim, dla których „rela” w szkole to niejednokrotnie droga przez mękę, walka o przetrwanie. Wielu uczniów bowiem „rela” zwyczajnie nie interesuje.

Stąd też pytanie zasadnicze: czy w tej sytuacji, czasem naprawdę dramatycznej, udawać, że wszystko jest dobrze? Czy dalej podtrzymywać przekonanie, że szkoła jest najbardziej odpowiednim środowiskiem przekazywania prawd wiary, nierzadko tym, którzy chcą w tym przekazie przeszkadzać?
Czasami, by się coś zmieniło inicjatywa musi przyjść oddolnie, to wymaga odwagi i pracy. I do takiej postawy pragnę zaprosić innych katechetów.

Poprzez wymianę myśli i opinii na łamach „Gościa” możemy zapoczątkować konstruktywną przemianę, która pozwoli otworzyć nowe możliwości ubogacające nas wszystkich.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama