Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Zbudujmy dom

Nasze domy już zapewne przygotowane na Święta. Wysprzątane, pachnące świątecznymi wypiekami, choinką i siankiem pod obrusem na wigilijnym stole, rozświetlone choinkowymi lampkami.

Przepełnione wiarą, nadzieją i miłością serca otwarte na przyjęcie Jezusa Chrystusa – Słowa, które stało się człowiekiem dla naszego zbawienia.

Wiara, nadzieja i miłość – te cnoty zapraszaliśmy do swoich domów, rodzin, serc w czasie Adwentu. Ale wiara, nadzieja i miłość wyrażają się w konkretach, dlatego zaproponowaliśmy naszym czytelnikom udział w akcji charytatywnej, podczas której razem z II Programem Telewizji Polskiej pomagaliśmy Caritas diecezji zielonogórsko-gorzowskiej zbierać pieniądze na własny dom lub mieszkanie dla rodziny państwa Wysockich – cierpiących na porażenie mózgowe trojaczków Sabiny, Sylwka i Sławka, ich rodzeństwa i rodziców. Mieszkają w Skwierzynie.

Dziennikarze „Gościa” odwiedzili ich razem z reporterami Telewizji Polskiej. Na własne oczy przekonali się, że bardzo potrzebują własnego, normalnego domu. Pisaliśmy o nich w 48. numerze „Gościa”, a TVP2 wyemitowała reportaż.

Pieniądze na dom dla Wysockich można wpłacać na konto Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej (ul. Kościelna 6, 65-074 Zielona Góra): numer konta 07 1020 5402 0000 0702 0020 5716, z dopiskiem: „Dom na Święta”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy