Nowy numer 28/2018 Archiwum

Zbudujmy dom

Nie chcemy tylko pobożnie gadać, ale też pobożnie, czyli po Bożemu, działać. Wiara, nadzieja i miłość wyraża się w konkretach. A więc do rzeczy.

O domu na święta, ciepłym, bezpiecznym, pachnącym świątecznymi wypiekami i choinką, a nie wilgocią i grzybem na ścianach, marzą trojaczki Sabina, Sylwek i Sławek Wysoccy, ich rodzeństwo i rodzice. Mieszkają w Skwierzynie, w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

Nasza redakcja, wraz z Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej oraz Drugim Programem Telewizji Polskiej, chce pomóc w zbudowaniu domu lub kupieniu mieszka- nia dla nich. Dziennikarze „Gościa” odwiedzili ich razem z reporterami Telewizji Polskiej. Na własne oczy przekonali się, że bardzo potrzebują własnego, normalnego domu. Razem pomóżmy im spełnić marzenie o domu.

O trojaczkach ze Skwierzyny przeczytamy dziś w „Gościu Niedzielnym” (str. 60–63). Telewizyjny reportaż o rodzinie Wysockich można będzie obejrzeć w TVP2 5 grudnia o godz. 19.35, w programie z cyklu „SOS dzieciom”.

Zachęcamy naszych Czytelników, by wpłacali pieniądze na konto Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej (ul. Kościelna 6, 65-074 Zielona Góra): numer konta 07 1020 5402 0000 0702 0020 5716, z dopiskiem: „Dom na Święta”. Za te pieniądze Caritas kupi rodzinie Wysockich dom lub mieszkanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama