Bartag, woj., warminsko-mazurskie

Janusz Malkowski z żoną Elżbietą pochodzą z Olsztyna. Któregoś dnia postanowili spełnić swoje marzenie i wyjechali na wieś. – Chciałem mieć własną stajnię i uczyć innych jazdy konnej. To moja wielka pasja – dodaje gospodarz.

Gospodarstwo Malkowskich położone jest na terenie rezerwatu przyrody, w sąsiedztwie Bartąga. Nazwa – „W lesie” oddaje charakter tego miejsca. Do -100 letniego domu prowadzą kręte leśne drogi, na których łatwo się pogubić.

W sąsiedztwie brak innych zabudowań, a spotkane dziki i sarny raczej nie wskażą prawidłowego szlaku. Do dyspozycji gości jest kilka pokoi, pokój rekreacyjny, miejsce na ognisko czy grilla oraz salę taneczną. W pobliskim lesie można znaleźć mnóstwo grzybów, a w jednym z jezior złowić rybkę na kolację. W pochmurne dni można zwiedzić zabytki Olsztyna i okolicznych miast lub po prostu posiedzieć przy kominku.

Oprócz konia Nerona, gospodarz posiada dwa psy, pięć kotów i trzy kozy. Jedna z nich kuleje. – Andzia urodziła się z taką nóżką. Zostawiłem ją, bo szkoda mi jej było. Taka jest fajna – dodaje z uśmiechem zarządca trzódki. Do Malkowskich przyjeżdżają ludzie z całej Polski, ale również z Niemiec, Austrii, Francji. Odpoczywali tu nawet goście z USA czy Australii. – Niektórzy byli tu już po 100 razy.

Przyjeżdżają z Warszawy na weekend – opowiada z dumą pan Janusz. Gospodarz od początku prowadzi księgę pamiątkową, do której goście wpisują się i wklejają zdjęcia. – Znowu było super, znowu naprawdę odpoczęłam, znowu było świetne jedzenie, znowu wracam do domu z kilkoma kilogramami więcej… ale za rok znowu tu wrócę – napisała pani Ania.

Dziękujemy, że z nami jesteś

To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.

W subskrypcji otrzymujesz

 • Nieograniczony dostęp do:
  • wszystkich wydań on-line tygodnika „Gość Niedzielny”
  • wszystkich wydań on-line on-line magazynu „Gość Extra”
  • wszystkich wydań on-line magazynu „Historia Kościoła”
  • wszystkich wydań on-line miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”
  • wszystkich płatnych treści publikowanych w portalu gosc.pl.
 • brak reklam na stronach;
 • Niespodzianki od redakcji.
Masz subskrypcję?
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.
« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..

Łukasz Czechyra