Nowy numer 49/2020 Archiwum

On może wszystko

Za co dziękuję? Na ostatnim Kongresie Odnowy w Duchu Świętym w Częstochowie po raz kolejny doświadczyłam wraz z dziećmi miłości Pana Boga i potęgi modlitwy. Do mojego doświadczenia cudu przyczynił się ks. Rufus Pereira, który dostał od Boga dar uzdrawiania, i talent ten pomnaża.

Siedziałyśmy z moją córką Kasią na placu, naprzeciw ołtarza, opierając się o siebie plecami. Słysząc opowieść o uzdrowieniu trędowatego dziecka i dalszych jego losach, pomyślałam z wdzięcznością o łasce Pana Jezusa. 16 lat temu, kiedy w 4. miesiącu ciąży z Kasią dostałam krwotoku, znalazłam się w szpitalu. Położono mnie na sali wieczorem, bez żadnych badań, i kazano czekać do rana.

On może wszystko   Ale jak tu czekać, kiedy ma się przekonanie, że to początek poronienia! Modliłam się do Pana, by mi nie zabierał tego dziecka. Byłam sama i miałam tylko jeden wybór: albo rozpacz, albo modlitwa. Wygrała modlitwa. Rano minuty do badania wlokły się w nieskończoność. Wreszcie USG – dziecko żyje! Teraz, siedząc z córką u stóp Matki Boskiej Częstochowskiej, widząc uśmiech na twarzy nastolatki, doświadczyłam po raz kolejny potęgi Pana Boga. On może wszystko.

Kasia przeszła tyle operacji, śmierć ojca, a jednak uśmiecha się z radością, czekając na wyjazd do Medjugorie. To właśnie Kasia, jako 7-letnie dziecko, klęczała w Licheniu u stóp Matki Boskiej (mnie kazała odejść, mówiąc: mamo, idź, ja mam do porozmawiania z Matką Boską). To Kasia swoją niepełnosprawną ręką nauczyła mnie wiary, doprowadziła do Boga. To dziecko nauczyło mnie więcej niż wszystkie szkoły i książki. Więcej niż wspólnota, w której wówczas byłam.

Wracając z placu do autokaru, natknęłam się na transparent z portretem Jana Pawła II. Moje oczy zatrzymały się na jego oczach. Z mojego wnętrza wypłynęło pełne miłości i wdzięczności słowo: dziękuję! Dziś nie jestem sama, dziś mam wspólnotę Kościoła, a przede wszystkim mam wiarę, nadzieję i doświadczenie miłości.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama