Nowy numer 47/2020 Archiwum

Rekolekcje dziennikarzy

Dziennikarze świeckich mediów łykali łzy,mówiąc o śmierciJana Pawła II.A nawet apelowalio modlitwę.

Takie wzruszające chwile widzieli w telewizji nie tylko Polacy. Nawet w Stanach Zjednoczonych wielu popularnym prezenterom drugiego kwietnia drżały głosy. Wyjaśniali to telewidzom: „Przepraszam, ale jestem katolikiem”.

Specjalne podziękowanie do polskich dziennikarzy wystosował arcybiskup katowicki Damian Zimoń. „Nie wstydziliście się wzruszenia i łez, ale w Waszych słowach nie zabrakło też chrześcijańskiej nadziei.

Dzięki Wam przeżyliśmy w tych dniach niezapomniane rekolekcje” – napisał. I zacytował słowa, które kiedyś do dziennikarzy skierował sam Jan Paweł II: „W świecie prasy, radia i telewizji, w kinematografii i w internecie starajcie się otwierać drzwi przed Tym, który w swym miłosierdziu zechciał stać się dla nas bramą zbawienia.

Środki społecznego przekazu będą wówczas światem prawdziwej komunikacji, światem prawdy i radości, a nie iluzji. Modlę się o to gorąco i powierzam Waszą pracę Maryi, Matce Wcielonego Słowa”.

Polscy dziennikarze telewizyjni pokazywali telewidzom przeżycia milionów ludzi. Jednak nikt ich nie pytał o własne przeżycia. Zapytali więc ich o to dziennikarze „Gościa”.

« 1 2 3 4 5 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama