Nowy numer 43/2020 Archiwum

Rozważania różańcowe

Poczynając od Uroczystości Ofiarowania Pana Jezusa w świątyni (2 lutego 2008), prosimy wszystkich o codzienną modlitwę na różańcu w kościołach i w domach rodzinnych.

Piątek – 1 sierpnia
Dzisiaj przypada kolejna rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Powstańcy rozpoczęli nierówną walkę z okupantem, by bronić wolności swoich rodzin i swojej Ojczyzny.

Wspominając ich poświęcenie, prośmy Boga, by zechciał dać nam pragnienie walki z naszymi słabościami, nałogami, które odbierają nam wolność. Dla naszej Ojczyzny prośmy o wyzwolenie z plagi pijaństwa i nieuczciwości.

Sobota – 2 sierpnia
„Bez miłości wszystkie dzieła są niczym nawet takie najwspanialsze jak wskrzeszanie zmarłych i nawracanie narodów” pisała w swoim Dzienniku Duszy św. Teresa od Dzieciątka Jezus. W tym miesiącu powstrzymujmy się od spożywania alkoholu. Pamiętajmy, aby to wyrzeczenie nigdy nie było wykonywane pod przymusem, ale z miłością.

Dlatego módlmy się, aby podjęte szlachetne postanowienia zaowocowały trzeźwością w polskich rodzinach.

XVIII Niedziela Zwykła – 3 sierpnia
Ojciec Święty Jan Paweł II nauczał: „Kościół, świadomy tego, że małżeństwo i rodzina stanowią jedno z najcenniejszych dóbr ludzkości, pragnie nieść swoją naukę i zaofiarować pomoc tym, którzy znając wartości małżeństwa i rodziny, starają się pozostać im wierni; tym, którzy w niepewności i niepokoju poszukują prawdy; i tym, którzy niesłusznie napotykają na przeszkody w realizowaniu własnej wizji rodziny.” (Familiaris Consortio 1)

Módlmy się za rodziny z naszej parafii, które przeżywają kryzys, aby peregrynacja Matki Bożej w Świętym Wizerunku Nawiedzenia pomogła przezwyciężyć im te trudności i umocniła ich jedność.

Poniedziałek – 4 sierpnia
Dzisiaj wspominamy św. Jana Marię Vianneya patrona proboszczów. Całe swoje życie poświęcił on gorliwej pracy kapłańskiej.

Módlmy się za księży proboszczów naszych parafii, aby potrafili jak ich święty patron, służyć gorliwie Chrystusowi i bliźnim.

Wtorek – 5 sierpnia
Jan Paweł II nauczał nas: „Przyroda i technika to dwie główne dziedziny, w których współczesny człowiek dostrzega możliwość realizacji swojego potencjału, zgodnie z nakazem Stwórcy, który jego pracowitym dłoniom powierzył wszechświat.”(Orędzie Jana Pawła II na Światowy Dzień Turystyki, 29 lipca 2000 r., nr 2)

Módlmy się za informatyków, aby nie zagubili się w wirtualnym świecie, ale potrafili docenić otaczające ich piękno przyrody.

Środa – 6 sierpnia
„W osiem dni po tych mowach wziął z sobą Piotra, Jana i Jakuba i wyszedł na górę, aby się modlić. Gdy się modlił, wygląd Jego twarzy się odmienił, a Jego odzienie stało się lśniąco białe.” [Łk 9, 28-29] Dzisiaj obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego.

Módlmy się za zatwardziałych grzeszników i niewierzących w Boga, aby przemienili swoje serca i odnaleźli właściwą drogę życia.

Czwartek – 7 sierpnia
Czwartek jest szczególnym dniem. W tym dniu Pan Jezus ustanowił Najświętszą Eucharystię oraz sakrament kapłaństwa. Kapłanowi przysługuje szczególne miejsce podczas celebracji Eucharystii. Jest przewodnikiem do Boga.

Módlmy się, za tych kapłanów, którzy zgubili właściwą drogę powołania kapłańskiego.

Piątek – 8 sierpnia
Miesiąc sierpień w naszym kraju jest miesiącem trzeźwości. Alkoholizm jest chorobą, która może dotknąć każdego. Coraz częściej nałogowi temu oddają się kobiety, matki, żony.

Módlmy się, za matki, które zaniedbują swoje dzieci oddając się nałogowi pijaństwa. Niech Matka Boża wyjedna im łaskę nawrócenia.

Sobota – 9 sierpnia
Za wstawiennictwem patronki dnia dzisiejszego św. Edyty Stein módlmy się za filozofów, aby kroczenie po ścieżkach poszukiwania prawdy doprowadziło ich do odnalezienia jedynej Prawdy – Boga.
« 1 2 3 4 5 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama