Nowy numer 43/2020 Archiwum

Rozważania różańcowe

Poczynając od Uroczystości Ofiarowania Pana Jezusa w świątyni (2 lutego 2008), prosimy wszystkich o codzienną modlitwę na różańcu w kościołach i w domach rodzinnych.

Wtorek 1 lipiec
Jezus w Ewangelii ucisza burzę na jeziorze, ganiąc przy tym apostołów za ich małą wiarę w swe Bóstwo (por. Mt 8, 23-27).

Prośmy za wstawiennictwem Maryi, aby Chrystus raczył w swym miłosierdziu uciszyć także i naszą burzę wątpliwości i trudności w wierze.

Środa 2 lipiec
W Ewangelii Chrystus wyrzuca złe duchy z dwóch opętanych (Mt 8, 28 – 34) Pan Jezus także dziś działa przez swoich kapłanów, którzy poprzez władze święceń służą ludziom w potrzebie.

Pamiętajmy w modlitwie o księżach, w tym szczególnie o egzorcystach, ponieważ w swojej niełatwej posłudze potrzebują duchowego wsparcia ze strony wiernych.

Czwartek 3 lipiec
Dzisiaj obchodzimy święto Tomasza Apostoła, któremu Pan Jezus po Jego słowach „Pan mój i Bóg mój” powiedział: „Uwierzyłeś dlatego, ponieważ Mnie ujrzałeś! Bło-gosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli” ( J 20, 28-29).

Prośmy Najświętszą Mary-ję Pannę, aby wątpiący i przeżywający trudności w wierze, dzięki peregrynacji Matki Bożej w Jej świętym wizerunku nawiedzania, umocnili i pokrzepili swoją wiarę , nadzieję i miłość.

Piątek 4 lipiec
Jan Paweł II powiedział: „Odpoczynek należy nie tylko do ludzkiego porządku, ale także do Bożego programu życia ludzkiego. Dobrze odpoczywa ten, kto dobrze pracuje − i na odwrót ten, kto dobrze pracuje, powinien dobrze odpocząć.”

W dniu dzisiejszym módlmy się za dzieci, młodzież i moderatorów przebywających na wakacyjnych rekolekcjach oazowych, by czas spędzony na formowaniu swojej religijności był czasem owocnie wykorzystanym dla pogłębiania ich więzi z Chrystusem.

Sobota 5 lipiec
„Triumf krzyża nadaje cierpieniu ludzkiemu nowy wymiar – wartość odkupieńczą” (Jan Paweł II).

Módlmy się za wszystkich chrześcijan, aby potrafili podążać za Chrystusem drogą swojego powołania, w które często wpisany jest krzyż.

« 1 2 3 4 5 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama