Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Oświadczenie prowincjała dominikanów w sprawie Pawła M.

Przebywający w ostatnich miesiącach w areszcie śledczym br. Paweł M. został decyzją sądu warunkowo zwolniony. Prowincjał polskich dominikanów, o. Łukasz Wiśniewski, wydał w tej sprawie oświadczenie.

Przebywający w ostatnich miesiącach w areszcie śledczym br. Paweł M. został decyzją sądu warunkowo zwolniony. Prowincjał polskich dominikanów, o. Łukasz Wiśniewski, wydał w tej sprawie oświadczenie, w którym informuje o nałożeniu na Pawła M. nakazu przebywania poza klasztorem, w konkretnym, odosobnionym, miejscu oraz  całkowitego zakazu kontaktu z innymi osobami, poza najbliższą rodziną i organami państwowymi.
Dominikanin Paweł M. został przed rokiem skazany przez sąd rejonowy w Częstochowie na cztery lata więzienia. Wyrok nie jest prawomocny. Nieco wcześniej ukazał się raport komisji eksperckiej dotyczący sprawy dominikanina.

Treść oświadczenia:

Informuję, że br. Paweł M., przebywający w ostatnich miesiącach w areszcie śledczym, decyzją sądu został dzisiaj (21 października) warunkowo zwolniony. Sąd zastosował wobec br. Pawła M. środki poręczenia finansowego (poręczycielem nie jest nasz Zakon) oraz dozoru policyjnego, aż do czasu zapadnięcia ostatecznego wyroku. W związku z zaistniałą sytuacją br. Paweł M. otrzymał ode mnie nakaz przebywania poza klasztorem, w konkretnym, odosobnionym, miejscu oraz otrzymał całkowity zakaz kontaktu z innymi osobami, poza najbliższą rodziną i organami państwowymi.

Br. Paweł M. został skazany 22 września 2022 r. wyrokiem nieprawomocnym. Prowadzona jest również sprawa na poziomie prawa kościelnego. Czekamy obecnie na wyrok ze strony Stolicy Apostolskiej. Pozostajemy również w kontakcie z osobami poszkodowanymi, które są przez nas na bieżąco informowane o sytuacji.

Łukasz Wiśniewski OP
prowincjał

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najnowsze