Nowy numer 17/2024 Archiwum

Wielkie buty Elżbiety

Na śmierć królowej Anglicy reagują różnie, w zależności od wieku. Im starsi, tym więcej wyrażają żalu. Im młodsi, tym bardziej uczestniczą raczej w show, które trzeba podkręcić i wrzucić w media społecznościowe.

W dniu śmierci królowej poszedłem do sklepu – opowiada Jakub Bałuch, Polak od lat mieszkający w Anglii. Było w nim dwóch ochroniarzy i dziewczyna za kasą. Jeden z ochroniarzy, Hindus, mówi w pewnym momencie: „Czuję się trochę smutno”. Próbuję go pocieszyć: „Słuchaj, miała piękny wiek, czas na zmiany, nikt nie żyje wiecznie”. Drugi dopowiada, że mam rację, że królowa bardzo tęskniła za zmarłym niedawno mężem, że to była wielka miłość, że dało się wyczuć pustkę w jej życiu. A dziewczyna zza kasy, Angielka, krzyczy: „OK, tak właśnie miało się stać, good for her!”.

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ks. Adam Pawlaszczyk

Redaktor naczelny „Gościa Niedzielnego”, zastępca dyrektora Instytutu Gość Media.

Święcenia kapłańskie przyjął w 1998 r. W latach 1998-2005 pracował w duszpasterstwie parafialnym, po czym podjął posługę w Sądzie Metropolitalnym w Katowicach. W latach 2012-2014 był kanclerzem Kurii Metropolitalnej w Katowicach. Od 1 lutego 2014 r. pełnił funkcję oficjała Sądu Metropolitalnego. W 2010 r. obronił pracę doktorską na Wydziale Prawa Kanonicznego UKSW w Warszawie i uzyskał stopień naukowy doktora nauk prawnych w zakresie prawa kanonicznego. Współpracował z Wydziałem Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego i Wydziałem Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Katowicach w ramach formacji duchownych i świeckich w zakresie kościelnego prawa małżeńskiego oraz teorii prawa kościelnego. Szczególnie zainteresowany literaturą i muzyką, autor poezji, tekstów pieśni religijnych, artykułów i felietonów, współpracował z TVP, Radiem Katowice i Radiem eM.

Więcej artykułów ks. Adama Pawlaszczyka