Nowy numer 38/2022 Archiwum

Miliony dla małych księgarni

W dobie kryzysu czytelnictwa i coraz częstszych zakupów, które robimy przez internet, prowadzenie księgarni nie jest łatwe. Tymczasem tego typu kameralne miejsca mają nieoceniony wpływ na życie kulturalne lokalnych społeczności. Instytut Książki postanowił pomóc księgarzom – i to w sposób bardzo wymierny.

Program „Certyfikat dla małych księgarni” powstał w 2021 roku jako reakcja na obserwowany od lat spadek liczby małych księgarni, który to proces przyspieszyła jeszcze pandemia COVID-19. Strategia ta ma nie tylko pomóc w zahamowaniu tego trendu, lecz także wpłynąć na zwiększenie roli małych księgarni jako miejsc promujących czytelnictwo i kulturę.

Pieniądze na rozwój

W aktualnie trwającej drugiej edycji programu do rozdysponowania są łącznie aż 4 mln zł. Pojedyncze dofinansowanie może wynosić nawet 40 tys. zł na rozwój księgarni. Dotację można wydać na reklamę i promocję, konsulting i doradztwo oraz realizację planu proczytelniczego (np. organizację spotkań autorskich). Wsparcie można przeznaczyć również na pokrycie kosztów stałych związanych z utrzymaniem lokalu czy zakupem niezbędnego sprzętu i wyposażenia.

Co trzeba zrobić?

Aby ubiegać się o dotację, należy złożyć odpowiedni wniosek za pośrednictwem strony internetowej instytutksiazki.pl/certyfikat/.

Więcej informacji o programie „Certyfikat dla małych księgarni” dostępnych jest na stronie: www.instytutksiazki.pl.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Miliony dla małych księgarni  

Artykuł zewnętrzny (ab)

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy