Nowy numer 38/2022 Archiwum

Robert Karaś przerwał rywalizację w 10-krotnym Ironmanie

Sztab Karasia poinformował, że ze względu na stan zdrowia zawodnik zmuszony był przerwać zawody. W wyścigu pozostaje dwóch Polaków - Adrian Kostera, aktualnie drugi w stawce i dwunasty Tomasz Lus.

"Przykro nam poinformować o przerwaniu wyścigu Roberta. Po 38km pływania, 1800km na rowerze i 65km biegu lekarze zakazali kontynuowania wyścigu w obawie o życie! Był na granicy, a to wiąże się z ryzykiem…
Ból po operacji, którą odbył tylko 3tyg. temu okazał się nie do zniesienia nawet dla Niego!
Dziękujemy za te emocje, wrócimy jeszcze silniejsi!" - napisał na Facebooku zespół zawodnika.

Robert Karaś prowadził w dziesięciokrotnym Ironmanie - rozgrywanych w Szwajcarii zawodach, w których zawodnicy pokonują 38 km płynąc, 1800 km na rowerze i 422 km biegiem. Od początku deklasował współzawodników, znacznie ich wyprzedzając. 

W rywalizacji pozostało dwóch Polaków. Adrian Kostera po rezygnacji Karasia przesunął się na drugą pozycję, zostało mu ok. 200 km na rowerze i 422 km biegu. Dzisiejszej nocy zawodnik był bliski rezygnacji ze względu na usterkę roweru, którego jego ekipa nie była w stanie naprawić. Z pomocą przyszedł mu zespół Roberta Karasia i Adrian Kostera mógł wrócić do rywalizacji.

Trzeci z Polaków, Tomasz Lus zbliża się do półmetka zmagań rowerowych.

Jak przypomina na Twitterze Grzegorz Kita, rekord świata 10x Iron Man wynosi190h (190:17:16) czyli prawie 8 dób. Ustanowiony został właśnie w Buchs w 2018r. przez Richarda Junga (który na aktualnych zawodach jest teraz na czwartym miejscu) Następny zawodnik przybiegł wtedy 22h później.

Zawodnicy walczący w dziesięciokrotnym Ironmanie wystartowali w szwajcarskim Buchs 14 sierpnia. W rywalizacji bierze udział 16 mężczyzn i cztery kobiety, wśród nich trójka Polaków - poza prowadzącym Karasiem na trasie jest także Adrian Kostera, który obecnie zajmuje trzecią lokatę, oraz Tomasz Lus, obecnie piętnasty. Imponować może różnica wieku pomiędzy zawodnikami - najmłodszy wśród mężczyzn Thomas Lagarde ma 29 lat, zaś najstarszy austriak Alfons Möstl ma aż 64 lata! Najmłodsza z kobiet Vu Thanh ma 33 lata, a najstarsza Nadine Zacharias to sześdziesięciolatka.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy