Nowy numer 25/2018 Archiwum

Dyskoteka u Pana Boga

BUŁGARIA. VII Międzynarodowy Festiwal Chrześcijański odbył się od 21 do 26 sierpnia w Belozem (Bułgaria). W tym roku mottem imprezy były słowa św. Franciszka: „Deus meus et omnia”, czyli „Bóg mój i wszystko”.

Festiwal stworzyli polscy kapucyni – o. Krzysztof Kurzok i o. Mariusz Polcyn – mieszkający od 13 lat w Bułgarii. Nic dziwnego, że wśród zaproszonych gości nie zabrakło Polaków. Przyjechał Adam Kleiman z Chorzowa ze swym zespołem „Trąbki Jerycha” oraz hip-hopowa grupa „High Grade” z tego samego miasta. Oprócz nich gośćmi festiwalu byli Monica Ursino ze Stanów Zjednoczonych oraz Aurelio Pitino z Włoch i George Sepherd z Hiszpanii.

Koncert finałowy nazwano „Dyskoteką u Pana Boga”. Polscy wykonawcy zostali przyjęci wielkim aplauzem przez bułgarską publiczność.

Każdy dzień festiwalu składał się z trzech części: porannej (Eucharystia, wykład o. Rafała Szymkowiaka, spotkanie w grupach), popołudniowej (warsztatowe zajęcia artystyczne) i wieczornych koncertów w amfiteatrze.

Zajęcia warsztatowe bardzo zainteresowały młodzież zgromadzoną na festiwalu. Uczono na nich m. in. tzw. beat-boxu, czyli tworzenia muzyki ustami, wprowadzano w tajniki baletu, wyjaśniano jak robić dobre zdjęcia oraz ozdabiać koszulki metodą sitodruku.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama