Nowy numer 44/2020 Archiwum

Biskupi krytykują

NIEMCY. Kościół katolicki w Niemczech ostro skrytykował rezolucję Parlamentu Europejskiego, zezwalającą na finansowanie badań na ludzkich komórkach macierzystych i embrionach z funduszy unijnych.

W oficjalnym dokumencie biskupi tego kraju stwierdzili, że ten krok ustawodawczy stanowi „niedobry sygnał dla ochrony zarodków ludzkich i obrony praw człowieka”.

Badania na embrionach zakładają zabijanie żywych istot ludzkich, które od samego początku mają prawo do życia. Należy też pamiętać, że ich godność jest nienaruszalna, dlatego nie mogą być przedmiotem zainteresowań ze strony naukowców – przypomina oświadczenie episkopatu niemieckiego. Zwraca przy tym uwagę, że decyzja Parlamentu Europejskiego jest niezgodna z prawem niemieckim.

15 czerwca zaaprobowano w Strasburgu tak zwany Siódmy Ramowy Program Badań. Przewiduje on finansowanie doświadczeń na zarodkach ludzkich i na embrionalnych komórkach macierzystych. Zaniepokojenie z tego powodu wyraziła także Komisja Episkopatów Wspólnoty Europejskiej (COMECE).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama