Nowy numer 43/2020 Archiwum

Krótko

* W ogrodzie maronickiego kościoła św. Eliasza w Kantari na przedmieściach Bejrutu odsłonięto pomnik ku czci Jana Pawła II. Stamtąd zostanie on niebawem przeniesiony do jednego z ogrodów na nabrzeżu morskim, niedaleko miejsca, gdzie 11 maja 1997 r. Papież odprawił Mszę św. w czasie swej wizyty w Libanie.

* W siedmiu katolickich diecezjach Holandii tylko 11 księży zostanie wyświęconych w tym roku. O jednego mniej niż w 2005 r. Z 4,6 mln zarejestrowanych wiernych Kościół katolicki pozostaje największą wspólnotą religijną Holandii. Liczba wiernych regularnie chodząca do kościoła w niedzielę wynosi niecałe 8 proc.
Episkopat Filipin wyraził zadowolenie ze zniesienia w tym kraju kary śmierci. Dekrety znoszące ustawę z roku 1994, przewidującą ten najwyższy wymiar kary, uchwaliły senat i kongres. By nabrały mocy prawnej, wymagają jeszcze prezydenckiego podpisu. Z tą chwilą wszystkie wyroki śmierci zostaną automatycznie zamienione na dożywotnie więzienie.

* Ponad milion ludzi demonstrowało 10 czerwca na ulicach Madrytu przeciwko rozpoczęciu przez lewicowy rząd Hiszpanii negocjacji z baskijską organizacją terrorystyczną ETA. Protestujący domagali się rozbrojenia ETA i ostatecznej rezygnacji z przemocy jako warunku rozpoczęcia rozmów. ETA ogłosiła tylko zawieszenie broni.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama