Nowy numer 33/2018 Archiwum

Krótko

* Pod hasłem „Rodzina – wspólnotą miłości” odbędzie się w Kijowie od 9 do 11 maja XXII Międzynarodowy Kongres Rodziny. Przygotowują go, we współpracy z Ukraińskim Kościołem Greckokatolickim (UKGK), Światowa Organizacja Rodziny z siedzibą w Stanach Zjednoczonych, Europejska Federacja na rzecz Rodziny w Szwajcarii i działająca w Belgii Fundacja „Rodzina Nadzieją Jutra”. Spotkanie będzie mieć charakter międzywyznaniowy i międzyreligijny.

* Trasę z Jerozolimy do Betlejem, liczącą około 10 km, przebiegli 27 kwietnia w biegu pokoju sportowcy włoscy, izraelscy i palestyńscy. W trzeciej edycji tej sportowej inicjatywy pod nazwą „Maraton Jana Pawła II” uczestniczyło ponad stu biegaczy, połączonych ideą zaprowadzenia pokoju w Ziemi Świętej.

* W wieku 97 lat zmarł znany amerykański ekonomista, zwolennik interwencji państwa w procesy gospodarcze John Kenneth Galbraith. Był doradcą ekonomicznym amerykańskich prezydentów, od Franklina D. Roosevelta po Billa Clintona.

* Co najmniej 24 górników poniosło śmierć, a 8 zaginęło, najprawdopodobniej w rezultacie wybuchu gazu w kopalni węgla, w północno-zachodnim rejonie Chin. Wybuch nastąpił w kopalni Wayaobao, w prowincji Shanxi. Wszczęto dochodzenie w celu ustalenia dokładnej przyczyny eksplozji.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama