Nowy numer 17/2024 Archiwum

Małysz znowu numerem 1

Oslo–Moskwa. Po ponad roku przerwy Adam Małysz wygrał konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Trzykrotny triumfator klasyfikacji generalnej triumfował w zawodach na skoczni w Oslo-Holmenkollen, gdzie 10 lat temu odniósł pierwsze pucharowe zwycięstwo w karierze. Nie jest to jedyny powód do radości.

Na Halowych Mistrzostwach Świata w lekkiej atletyce w Moskwie polska sztafeta męska 4×400 metrów nawiązała do wspaniałych tradycji swoich poprzedników i wywalczyła srebrny medal. Biało-czerwoni, biegnący w składzie: Daniel Dąbrowski, Marcin Marciniszyn, Rafał Wieruszewski, Piotr Klimczak osiągnęli czas 3.04,67 i ulegli jedynie Amerykanom – 3.30,24. Wcześniej w skoku wzwyż srebrny medal zdobyła Anna Rogowska.

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.