Nowy numer 47/2020 Archiwum

Krótko

* Trzy zakonnice katolickie otrzymały w Indiach wyroki po sześć miesięcy więzienia za rzekome oszustwo i fałszowanie dokumentów w sprawach adopcji dzieci. Jak poinformowała 1 września azjatycka agencja Ucanews, pod tym samym zarzutem sąd skazał siedem innych osób.

* Jedenaścioro zakonnic i zakonników z miasta Rovereto w okolicach Trydentu w północnych Włoszech weźmie we wrześniu udział w głodówce protestacyjnej przeciwko budowie w tamtych stronach spalarni śmieci.

* Pomoc zagraniczna i dość dobre zbiory zbóż oraz ziemniaków poprawiły nieco sytuację północnych Koreańczyków, którzy stali w obliczu kolejnej klęski głodu. Nadal jednak niezbędna jest pomoc – ostrzega Światowy Program Żywnościowy (WFP), będący agendą ONZ.

* Do zachodu słońca we wtorek na znak żałoby były opuszczone flagi na Białym Domu, budynkach użyteczności publicznej, obiektach wojskowych oraz amerykańskich placówkach dyplomatycznych za granicą. Amerykański prezydent George W. Bush ogłosił 4 września dwa dni żałoby narodowej w związku z tragedią ofiar huraganu Katrina.

* Ministerstwo spraw wewnętrznych Wielkiej Brytanii powołało 13 doradców do zwalczania islamskiego ekstremizmu. W ich gronie znalazł się muzułmański intelektualista Tariq Ramadan, który ostatnio nie otrzymał wizy wjazdowej do USA.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama