Nowy numer 48/2020 Archiwum

Krótko

* 25 sierpnia zmarł Xie Shiguang, nieuznawany przez władze biskup chińskiej diecezji Mingdong w prowincji Fujian. Miał 88 lat. Przyczyną zgonu była białaczka.

* Politycy różnych frakcji 28 sierpnia uz-godnili tekst projektu przyszłej konstytucji Iraku. Projekt będzie poddany pod głosowanie w referendum 15 października.

* Zamachowiec-samobójca wysadził się 28 sierpnia w izraelskim mieście Ber Szewa na południu kraju, w chwili, gdy próbowano udaremnić mu wtargnięcie na dworzec autobusowy. Zamachowiec zginął, a dwóch strażników zostało rannych. To pierwszy atak terrorystyczny od momentu rozpoczęcia miesiąc temu ewakuacji 21 osiedli żydowskich ze Strefy Gazy.

* W wybuchu na promie w południowych Filipinach rannych zostało co najmniej 30 osób, w tym kilkoro dzieci. Eksplodowała bomba domowej produkcji, którą podłożono w pobliżu butli z gazem. Według władz filipińskich sprawcą zamachu mogli być powiązani z Al-Kaidą islamscy terroryści z grupy Abu Sayyafa. Wybuch nastąpił, kiedy w porcie Lamitan na pokład promu wchodzili pasażerowie. Większość rannych doznała poparzeń i ran ciętych.

* Japonia po raz pierwszy od zakończenia drugiej wojny światowej ma ujemny przyrost naturalny. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych potwierdziło dane opublikowane kilka dni temu przez resort zdrowia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama