Nowy numer 48/2020 Archiwum

Krótko

Niemieccy kibice będą mogli obejrzeć transmisje z piłkarskich mistrzostw świata w 2006 roku w Niemczech na wielkich telebimach w... 16 tysiącach kościołów ewangelickich. Kościół Ewangelicki w Niemczech otrzymał prawo do bezpłatnego korzystania z bezpośrednich transmisji z mistrzostw.

* Prom kosmiczny Discovery wrócił na Florydę. Wahadłowiec, który 9 sierpnia wylądował w bazie lotniczej Edwards w Kalifornii, został przewieziony do Centrum Kosmicznego imienia Kennedy’ego w Cape Canaveral na grzbiecie specjalnie przygotowanego Boeinga 747.

* Północną Japonię 21 sierpnia około 4.30 naszego czasu nawiedziło trzęsienie ziemi o sile pięciu stopni w skali Richtera. Nie było ofiar, trzęsienie spowodowało tylko krótkotrwałe wyłączenie prądu.

* Czterech amerykańskich żołnierzy zginęło 21 sierpnia w wybuchu bomby w południowym Afganistanie – podało w niedzielę dowództwo sił USA w Kabulu. W ataku, który miał miejsce w niedzielę rano w okręgu Dajczopan w prowincji Zabul, również trzech Amerykanów zostało poważnie rannych.

* W miasteczku Jandyki w obwodzie astrachańskim, na południu europejskiej części Rosji, 18 sierpnia doszło do starć między Kałmukami i Czeczenami, w których rannych zostało sześć osób. Do zamieszek doszło po pogrzebie młodego Kałmuka, zastrzelonego dwa dni wcześniej w barze w czasie sprzeczki z grupą Czeczenów

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama