Nowy numer 48/2020 Archiwum

Krótko

* Arcybiskup Brisbane, 45-letni Phillip Aspinall, został wybrany na prymasa Kościoła anglikańskiego w Australii.
W hiszpańskim rejonie Guadalajara z powodu upalnej pogody wybuchło kilka groźnych pożarów. Zginęło w nich co najmniej 11 osób, spłonęło ponad 6 tys. hektarów roślinności.

* Samolot z 55 osobami na pokładzie rozbił się 16 lipca w Gwinei Równikowej. Zginęli wszyscy pasażerowie, w tym sześciu członków załogi. Samolot radzieckiej produkcji zniknął z radaru krótko po starcie z lotniska w gwinejskiej stolicy Malabo.

* Podpisano porozumienie o zakończeniu wojny domowej w Indonezji, która pochłonęła 15 tys. osób i trwała z przerwami 30 lat. W Helsinkach, gdzie negocjowały władze indonezyjskie i rebelianci z Aceh, doszło 17 lipca do kompromisu. Separatyści potwierdzili, że wycofują żądanie niepodległości, strona rządowa zgodziła się, by mogli powołać własną reprezentację polityczną.

* Wskutek letnich powodzi w Chinach ucierpiało 90 milionów ludzi – podały w niedzielę chińskie media, potwierdzając jednocześnie, że bilans śmiertelnych ofiar powodzi wynosi 764 osoby, a liczba zaginionych – 191. Zniszczeniu uległo 7 milionów hektarów zasiewów, woda zniszczyła ponad 700 tys. domów, a szkody powodziowe oceniono na 5,7 miliarda dolarów. Najbardziej ucierpiały południowe i wschodnie Chiny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama