Nowy numer 49/2020 Archiwum

Krótko

* Działalność dealerów, rozprowadzających narkotyki wśród młodzieży, równa jest grzechowi zabójstwa, który odłącza jego sprawcę „od Boga i narodu” – stwierdził Święty Synod Gruzińskiego Kościoła Prawosławnego (GKP) na swym posiedzeniu w Tbilisi.

* Jeszcze w tym miesiącu rozpoczną się w Polsce i we Włoszech zdjęcia do kolejnego filmu o Janie Pawle II. W czterogodzinnym miniserialu, przygotowywanym przez amerykańską telewizję CBS, Papieża zagra brytyjski aktor sir Ian Holm, gwiazda trylogii „Władca pierścieni”. Film ma być gotowy w listopadzie br.

* 56,5 proc. mieszkańców Luksemburga poparło traktat konstytucyjny UE w referendum 10 lipca.
Po raz szósty w ciągu ostatnich dwóch lat został aresztowany biskup diecezji Zhengding w północnochińskiej prowincji Hebei – Julius Jia Zhiguo. Od 1980 r. spędził on w więzieniu 20 lat. Amerykańska fundacja im. kard. Kunga podała, że władze zatrzymały hierarchę w jego domu 4 lipca i wraz z dwiema innymi osobami wywiozły go w nieznane miejsce.

* Katolicki arcybiskup Rangunu poradził Unii Europejskiej oraz państwom Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN), aby zamiast zwiększać polityczny nacisk na Birmę, szukały bardziej intensywnego z nią dialogu. Stosowanie drastycznych środków może tylko utwardzić serca ludzi – ostrzegł abp Charles Maung Bo.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama