Nowy numer 49/2023 Archiwum

Krótko

* W indyjskim stanie Karnataka Papież utworzył nową diecezję Gulbarga, wydzielając jej terytorium z archidiecezji Hajdarabad oraz z diecezji Bellary i Belgaum. Wchodzić będzie ona w skład metropolii Bangalur. Pierwszym ordynariuszem został 53-letni ks. Robert Miranda z diecezji Mangalur.

* Burmistrz Teheranu Mahmud Ahmadineżad został zwycięzcą drugiej tury wyborów prezydenckich w Iranie. Zdobył 61,6 procent głosów. W kampanii wyborczej obiecał ochronę potrzebującym i przestrzeganie zasad islamu.

* Kościół w Burundi podejmuje inicjatywy na rzecz pojednania narodowego. Co niedzielę w jednej z diecezji odbywa się spotkanie połączone z Mszą w tej intencji. W modlitwach uczestniczą tysiące wiernych. Zapraszani są również protestanci i muzułmanie. 11 lat po krwawych masakrach w Burundi nadal dochodzi do przypadków przemocy. Ostatnia grupa partyzancka, która dotąd nie złożyła broni, tzw. Narodowe Siły Wyzwolenia, niedawno zamorodowała dziesięciu zielonoświątkowców modlących się w kościele w Gihondo.

* Na Białorusi, w nazywanej białoruskim Niepokalanowem miejscowości Udział (diecezja witebska), odbył się pierwszy międzynarodowy katolicki festiwal chrześcijańskich filmów i programów telewizyjnych Magnificat 2005.

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy