Nowy numer 49/2020 Archiwum

Krótko

* Dziesiąty rok działalności rozpoczął światowy katolicki kanał telewizyjny Eternal World Television Network (Światowa Sieć Telewizyjna – EWTN) w Stanach Zjednoczonych, wysyłający przez satelitę programy na różne kontynenty.

* Po raz 27. na trasie Macerata-Loreto w środkowych Włoszech odbył się w nocy z 11 na 12 czerwca marsz pokoju. Organizatorem był ruch „Comunione e Liberazione”, a jednym z patronów – patriarcha Wenecji kardynał Angelo Scola.

* Katoliccy biskupi Węgier planują utworzenie Instytutu Historycznego. Jego zadaniem będzie zbadanie szczególnie okresu prześladowania Kościoła w okresie przejmowania władzy przez komunistów w latach 1947/48.

* W Muzeum Holokaustu Yad Vashem w Jerozolimie otwarto nową synagogę. Stanowi ona część kompleksu muzealnego, oddanego do użytku w połowie marca. Synagoga ma być miejscem modlitwy kadisz za żydowskie ofiary Zagłady, a zarazem symbolicznym upamiętnieniem tysięcy świątyń żydowskich, zniszczonych przez nazistów.

* 92 osoby, w większości dzieci z jednej szkoły, zginęły w powodzi w okręgu Ningan w północno-wschodnich Chinach. Po ulewie ściana wody i błota spłynęła niespodziewanie z pobliskiego zbocza góry. Szkoła znalazła się kilka metrów pod wodą. Za zaginione uważa się nadal 17 dzieci.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama