Nowy numer 47/2020 Archiwum

Zdrowaśki za Papieża

HISZPANIA. Szczególny i bardzo wzruszający dowód wsparcia duchowego otrzymał z Hiszpanii Benedykt XVI. Arcybiskup Toledo i prymas tego kraju Antonio Canizares Llovera specjalnym listem powiadomił Papieża, że w jego intencji uczennice i uczniowie z tej archidiecezji odmówili od 24 kwietnia 1 366 623 razy Pozdrowienie Anielskie.

Ta niezwykła inicjatywa była dziełem grupy uczennic z kolegium Matki Bożej w Toledo, które bardzo poważnie potraktowały prośbę nowego Papieża, zawartą w jego kazaniu podczas Mszy rozpoczynającej pontyfikat, 24 kwietnia, aby wspierać go modlitwą. Dziewczęta w wieku od 7 do 11 lat postanowiły odmówić milion zdrowasiek za nowego Ojca Świętego.

Ich entuzjazm udzielił się szybko, m.in. klerykom z seminariów duchownych, a także ruchom kościelnym oraz siostrom klauzurowym. W ciągu zaledwie kilkunastu dni okazało się, że odmówiono łącznie prawie 1,4 mln razy modlitwę maryjną, toteż zarówno same uczennice, jak i arcybiskup Toledo mogli w oddzielnych listach powiadomić o tym Benedykta XVI.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama