Nowy numer 49/2023 Archiwum

Krótko

* W miejscowości Udział na Białorusi rozpoczął się I Krajowy Kongres Eucharystyczny. Podczas Mszy św. inaugurującej kongres, odbywający się pod hasłem: „Zostań z nami Panie!”, do Pierwszej Komunii św. przystąpiło 700 dzieci.

* Arcybiskup Wiednia podarował prawosławnej bułgarskiej eparchii w Warnie szkatułę z relikwiami Apostołów: Andrzeja, Jakuba Starszego i Bartłomieja oraz kilku innych świętych i męczenników z pierwszych wieków chrześcijaństwa.

* Szwedzka zakonnica bł. Maria Elżbieta Hesselblad, założycielka Zakonu Najświętszego Zbawiciela św. Brygidy, została uznana za „Sprawiedliwą wśród Narodów Świata” za pomoc udzielaną Żydom w czasie II wojny światowej. Medal upamiętniający dokonania siostry odbierze 3 czerwca przełożona generalna sióstr brygidek.

* Od 1 maja w Ułan Bator działają dwie grupy Legionu Maryi. Utworzyli je południowokoreańscy katolicy. Kościół katolicki w Mongolii istnieje od 11 lat i obecnie skupia 216 ochrzczonych wiernych, liczniejszą grupę emigrantów oraz 51 misjonarzy.

* Po raz pierwszy biskupi anglikański i katolicki wspólnie oddali cześć męczennikowi reformacji podczas odprawionego wspólnie nabożeństwa w 470. rocznicę śmierci św. Jana Houghtona. 4 maja 1535 r. został on stracony za odmowę uznania króla Henryka VIII najwyższym zwierzchnikiem Kościoła w Anglii.

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy