Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Powiedzieli o Papieżu

* Bartłomiej I, ekumeniczny patriarcha Konstantynopola: „Sądzimy, że nowy Papież, który jest znakomitym teologiem, doceni bogactwo teologii i duchowości naszego Kościoła i zechce współpracować z nim oraz wspierać dialog teologiczny”.

* Rowan Williams, anglikański arcybiskup Canterbury: „Z niecierpliwością, oczekuję na spotkanie z nowym Papieżem i współpracę w budowaniu wzajemnego porozumienia naszych Kościołów w służbie Ewangelii i w dążeniu do jedności między chrześcijanami na fundamencie dziedzictwa jego poprzednika”.

* Aleksy II, patriarcha Moskwy i Wszechrusi: „Wyrażam szczerą nadzieję, że pontyfikat Waszej Świątobliwości będzie naznaczony rozwojem dobrych relacji między naszymi Kościołami, owocnym dialogiem między prawosławnymi i katolikami. (...) Sukces tego dialogu ma znaczenie dla całego chrześcijańskiego świata” – napisał w liscie gratulacyjnym do Benedykta XVI.

* Paul Spiegel, przewodniczący Rady Centralnej Żydów w Niemczech: „Jestem pewien, że będzie kroczyć drogą, z takim sukcesem wyznaczoną przez papieża Jana Pawła II, w kierunku zrozumienia pomiędzy chrześcijanami a żydami, i starać się o to, by było ono jeszcze mocniejsze, przynosząc korzyści obu stronom”.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama