GN 48/2020 Archiwum

Gdy odchodził Ojciec Święty

Od czwartkowego wieczoru 31 marca, kiedy z Pałacu Apostolskiego dotarła wieść o pogorszeniu się stanu zdrowia Jana Pawła II, cały świat zjednoczył się w modlitwie za Papieża.

Chiny. Oficjalne media nie podały informacji o chorobie Papieża. Można je było znaleźć tylko na niektórych stronach internetowych. Wierni zbierali się w kościołach uznawanego przez władze chińskie Patriotycznego Stowarzyszenia Katolików, które nie uznaje papieża. W największym katolickim kościele Pekinu w czasie modlitwy zapalano czerwone i żółte świece w kształcie róży. W prasowych komentarzach często przypomina się niespełnione papieskie marzenie o podróży do Chin i Wietnamu.

Turcja. Ali Agca, który w 1981 roku próbował zabić Jana Pa-wła II, modlił się za niego w swojej celi w tureckim więzieniu – poinformowali brat oraz prawnik Alego Agcy.

Indonezja. Za Papieża modlili się mieszkańcy nawiedzonej kilka dni wcześniej przez silne trzęsienie ziemi wyspy Nias.

Hiszpania. Ludzie składali kwiaty, zapalali świece, zostawiali kartki z prośbami, modlili się przy pomniku Papieża przed katedrą w Madrycie. Na placu Kolumba zebrała się młodzież, wezwana SMS-ami o treści: „Młodzi z papieżem” i „Wszyscy na plac Kolumba”.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama